Zalecenia dotyczące pakowania towarów

Podczas transportu oraz sortowania, przesyłki mogą byc narażone na wibracje, wstrząsy oraz wgniecenia, dlatego aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo zachęcamy do zapoznania się z poniższą instrukcją pakowania, tak aby przesyłka dotarła do miejsca przeznaczenia szybko, bezpiecznie i w nienaruszonym stanie.

PACZKI PAKOWANE W FOLII STRECZ, W FOLII BĄBELKOWEJ, W FOLIOPAKACH, KOPERTACH ITP. NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE DO REALIZACJI.

Wymiary i waga

Minimalne: 15cm x 11cm x 1cm

PACZKA DO NIEMIEC I POZOSTAŁYCH KRAJÓW UE

Maksymalne: 120cm x 60cm x 60cm

UWAGA! Dopłaty za dużą paczkę – patrz tutaj.

Waga: max 30kg

Opakowanie: Dopuszczalne opakowanie to karton sklejony taśmą.

 

1Karton

Karton powinien być czysty, mocny, dostosowany do wagi towaru,
odporny na wilgoć z co najmniej podwójnymi ściankami (przy cięższym towarze nawet pięciowarstwowy). Jest to podstawowe zabezpieczenie przesyłki. Ważnym elementem opakowania jest sklejenie taśmą. Nie należy wykorzystywać tych samych kartonów wielokrotnie.

2Wypełnienie

Wolne przestrzenie w kartonie powinny zostać wypełnione, tak aby zawartość przesyłki nie mogła się przemieszczać. Wypełnienie należy dobrać do rodzaju, wagi oraz odporności wysyłanego towaru. Dobrym wypełnieniem są wióry styropianowe. Towar nie powinien dotykać zewnętrznego opakowania i stykać się ze sobą.

3Oznakowanie

Po wypełnieniu listu przewozowego otrzymają Państwo numer referencyjny paczki, który należy nanieść w widocznym miejscu na paczkę. Nie należy dodatkowo adresować paczki.