Pytanie:
Jestem klientem indywidualnym, mieszkam w Gdańsku. Chciałbym wysłać paczkę do Niemiec, do rodziny. Czy mogę skorzystać z usług Europaczki?

Odpowiedź:
Nie ma najmniejszego problemu. Z usług Europaczki może skorzystać każdy, bez względu na to gdzie mieszka. Wystarczy wypełnić zlecenie online dla klientów indywidualnych, następnie nanieść na paczkę w kilku miejscach numer referencyjny, który otrzymają Państwo po wypełnieniu listu przewozowego. Tak przygotowaną paczkę należy dostarczyć do siedziby Europaczki. Paczki można dostarczyć osobiście, Pocztą Polską lub dowolną firmą kurierską.

Pytanie:
Jaka jest największa paczka, którą mogę wysłać za granicę?

Odpowiedź:
Maksymalny wymiar paczki jaką można wysłać z siedziby Europaczki  to 120cm x 60cm x 60cm. Maksymalna waga to 30kg.

Pytanie:

Sprzedaję poprzez platformę Ebay różne towary. Codziennie mam do wysłania kilka, kilkanaście małych paczek. Czy mogę wysyłać towary w kartonie zbiorczym?

Odpowiedź:
Aby obniżyć jednostkowy koszt dostarczenia towarów, paczki należy pakować w kartony zbiorcze, tzn. do jednego dużego kartonu wkładamy oznaczone numerami referencyjnymi mniejsze paczki. Duży karton oznaczamy jako “zbiorczy”.

Pytanie:
Jestem osobą prywatną. Czy Europaczka może odebrać paczkę z mojego domu?

Odpowiedź:
Europaczka odbiera paczki tylko od stałych klientów, którzy wysyłają znaczne ilości paczek. Klienci indywidualni oraz firmy, które wysyłają niewielkie ilości paczek, powinni dostarczać towary we własnym zakresie.

Pytanie:
Jaki jest termin realizacji zleceń?

Odpowiedź:
Termin realizacji zlecenia uzależniony jest od kraju docelowego paczki zagranicznej, w przypadku paczki do Niemiec jest to przeważnie 24 godziny od opuszczenia sortowni Europaczki natomiast w przypadku wysyłki do pozostałych krajów Unii Europejskiej od 2 do 5 dni roboczych.

Pytanie:
Jak sprawdzić co dzieje się z przesyłką?

Odpowiedź:
Status przesyłki międzynarodowej można sprawdzić logując się do Portalu Wysyłkowego Europaczki, bezpośrednio na stronie operatora lub kontaktując się z nami telefonicznie/e-mailowo.

Pytanie:
O której godzinie kurier dostarczy przesyłkę do odbiorcy?

Odpowiedź:

W większości przypadków paczki dostarczone są w godzinach 8:00-18:00 czasu lokalnego jednak zdarzają się przypadki dostarczenia paczek w innych godzinach.

Pytanie:
Wysyłam więcej paczek, czy mogę liczyć na lepsze stawki?

Odpowiedź:
Jak najbardziej, cena paczek do Niemiec spada wraz ze wzrostem ilości wysłanych paczek w dwutygodniowym okresie rozliczeniowym. Dodatkowo otwarci jesteśmy na negocjacje