DOPŁATA ZA DUŻE PACZKI I SPERRGUT

Z uwagi na zaostrzone wymogi i rygorystyczne przestrzeganie przez DHL.de warunków prawidłowego pakowania paczek , w tym maksymalnych wymiarów kartonów, zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia dodatkowej opłaty za największe przesyłki.

Informujemy, że od 18.01.2019 do podstawowego kosztu paczki większej niż 110 x 50 x 50 cm oraz nieprzekraczającej wymiaru 120 x 60 x 60 cm doliczona zostanie opłata gabarytowa w wysokości 25,00 PLN netto.

 Opłatą dodatkową nie będą objęte paczki opakowane w karton o regularnej formie prostopadłościanu i wymiarze min. 15 x 11 x 1 cm oraz max. 110 x 50 x 50 cm.

Powyższa opłata związana jest z naliczaniem przez operatora DHL wysokich dopłat, które często są wynikiem zniekształcania się kartonów w czasie transportu – pod wpływem nacisku innych paczek kartony ulegają odkształceniom, przez co zwiększa się ich wymiar i przesyłki automatycznie zakwalifikowane są jako niestandardowe, z tzw. dopłatą Sperrgut.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat dopłat Sperrgut oraz aktualne stawki paczek gabarytowych, w zależności od kraju docelowego:

0001

Ile wynosi dopłata do dużej paczki kurierskiej?

Duża paczka kurierska to przesyłka o wymiarach przekraczających 110 x 50 x 50 cm, jednak nie większych niż 120 x 60 x 60 cm. W przypadku tej wielkości paczek doliczona zostaje tzw. opłata gabarytowa w wysokości 25 zł netto. Dopłata związana jest ze specyfiką transportu dużych paczek oraz naliczaniem w związku z tym wyższych opłat przez przewoźnika, tj. firmę DHL.

Opłata dodatkowa SPERRGUT za przesyłki duże oraz zapakowane w niestandardowy sposób jest regularnie aktualizowana i jej wysokość może w związku z tym ulegać zmianom. Zgodnie z cennikiem przyjętym 01.01.2019r. przesyłki o niestandardowych wymiarach, tj.:

  • mniejszych niż 15 x 11 x 1 cm,

  • większych niż 120 x 60 x 60 cm,

  • minimalnej średnicy 5 cm, maksymalnej średnicy 60 cm oraz długości do 200 cm (przesyłki w kształcie rolki)

a także przesyłki zapakowane w niestandardowy sposób bądź przy wykorzystaniu wskazanych materiałów, będą objęte dodatkowymi opłatami w wysokości odpowiednio:

  • 98,75 zł netto w przypadku paczek wysyłanych do Niemiec

  • 132,50 zł netto w przypadku paczek wysyłanych do innych krajów na ternie Unii Europejskiej.

Co znaczy przesyłka niesortowalna DHL?

Przesyłka niesortowalna DHL to inaczej przesyłka SPERRGUT, czy podlegająca opłacie dodatkowej SPERRGUT. Do kategorii tej zalicza się przesyłki, które ze względu na swój niestandardowy wymiar, kształt lub sposób zapakowania podlegają dodatkowej opłacie w zakresie wysyłki.

SPERRGUT – co to jest?

SPERRGUT to dodatkowa opłata doliczana podczas wysyłki paczek niesortowalnych. Dopłatą SUPPERGUT objęte są przesyłki o niestandardowych wymiarach oraz przesyłki zapakowane w niestandardowe opakowania, w tym:

  • folie, foliopaki, koperty, folię stretch,

  • opakowania metalowe, z tkaniny, z drewna, z materiałów drewnopodobnych,

  • opakowania czarne,

  • opakowania posiadające uchwyty, szlufki,

  • posiadające gumowe taśmy, paski, w całości oklejone taśmą pakową.

Z dopłatą SPERRGUT musisz się liczyć także w przypadku wysyłki paczek w niestandardowych opakowaniach, np. o trójkątnym przekroju. 

Paczki o nierównomiernej powierzchni, z których wystają elementy, paczki, do których dołączone są luźne elementy lub też przewiązane luźnym sznurkiem także podlegają dopłacie. Najlepszą opcją jest takie zapakowanie przesyłanych przedmiotów, aby paczka zyskała kształt regularnego prostopadłościanu. Jeśli zabieg taki jest niemożliwy, paczka bezpiecznie dotrze do celu jednak objęta będzie dodatkową opłatą SPERRGUT.

Duże przesyłki do Niemiec i całej Unii Europejskiej

Jeśli wysyłasz duże lub niestandardowe paczki do Niemiec czy dowolnie wybranego kraju na terenie UE – z nami zrobisz to najwygodniej, najtaniej i najsprawniej. Konieczność poniesienia dodatkowej opłaty jest tutaj bezwzględna, jednak decydując się na współpracę z nami, zyskujesz pewność zawsze bezpiecznego transportu swoich przesyłek i terminowej dostawy. Żadna paczka nie stanowi dla nas problemu!